kadin-spiral-taktiranlar-yorumlari

Spiral Nasıl Takılır? Kadın Yorumları – KADINLAR KULÜBÜ

Kadın doğum kontrol yöntemlerinden biri olan spiral nasıl takılır? spiral fiyatları ve çeşitleri, Spiral taktıran kadınların yorumları, Akıla takılan kadın sprial neden kullanılır hepsi ve daha fazlası yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

kadin-spiral-vajinaya-nasil-takilir
kadin-spiral-vajinaya-nasil-takilir

Spiral; yumurtaların rahim içine yerleşmesini ve sperm ile döllense bile rahmin içindeki uygun koşulları bozarak döllenmiş yumurtanın buraya yerleşmesini engelleyen bir doğum kontrol yöntemidir.
Spiraller genellikle 2 ila 3 santimetre uzunluğunda olmakla beraber T şeklinde metal yada plastik malzemeden üretilmektedir.
Spriralin asıl kullanım amacı doğum kontroldür.

kadin-spiral-ne-ise-yarar
kadin-spiral-ne-ise-yarar

Spirali Kimler Takar?

Kadın doğum kontrollerinden biri olan spiral taktırmak isteyen kadınlar Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarına başvurması gerekmektedir. Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlarından alınan randevu ile Spiral taktırabilirler. Normal ve düzenli adet gören kadınlar için önerilmektedir.

Kimler Spiral Taktıramaz?

Rahim anomalisi olan kişilerin

,

Bakır alerjisi olanların,

Meme kanseri olan kişiler spiral taktıramazlar.

spiral-nasil-takilir-yorumlar
spiral-nasil-takilir-yorumlar

Vajina Muayenesi Nasıl Yapılır? Hassasiyet Nasıl Belirlenir?

Spiral taktıran kadınlar yan etkileri, yararları ve zararlarını yorum kısmına yazabilirsiniz.

Sağlık uzmanınız RİA’yı yerleştirmek için tüm ekipmanı hazırlamış olacaktır. Başlamadan önce size prosedürü açıklamalı ve tüm soru ve endişelerinize yanıt vermelidir. Bu, daha rahat olmanıza yardımcı olabilir, bu da yerleştirmeyi daha kolay ve daha az acı verici hale getirir.

Sağlık uzmanınız, hamilelik olasılığını dışlamak için muhtemelen bir hamilelik testi yapacaktır.

Ardından, bir sağlık hizmeti sağlayıcısı genellikle bimanuel muayene yapacaktır (bu, sağlık uzmanınızın vajinaya iki parmağını soktuğu ve diğer elini iç pelvik organları hissedebilmek için karın üzerinde kullandığı yerdir). Bu, uterusun konumunu, kıvamını, boyutunu ve hareketliliğini doğru bir şekilde belirlemek ve enfeksiyona işaret edebilecek herhangi bir hassasiyeti belirlemek için yapılır.

Hamilelik Testi Karartma Nasıl Yapılır? – Kadınlar Kulübü

 

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir