Nahide Babaşlı Kimdir? Sevgilisi Var Mı?

Nahide Babaşlı kimdir, kaç yaşında, nereli?
Nahide Babaşlı Azerbaycan uyruklu pop müzik sanatçısıdır. Azerbaycan’da adı Nahide Babashli olarak geçmektedir. 22 Eylül 1996 tarihinde Azerbaycan Bakü kentinde doğdu. Günümüz itibariyle yaşı 26 yaşındadır. Nahide Babaşlı youtube üzerinden seslendirdiği cover şarkılarla Azerbaycan ve türkiye’de ünlendi. Özellikle seslendirdiği Ay Yüzlüm şarkısı ile hafızalara kazındı.

Nahide Babaşlı hayatı ve biyografisi
Nahide Babaşlı 22 Eylül 1996 tarihinde Azerbaycan Bakü’de dünyaya geldi. 3 kardeştir. İlk, orta ve lise eğitimini Bakü’de tamamladıktan sonra üniversite eğitimine Bakü Devlet Üniversitesi Fizik Bölümü’nde sürdürdü ve mezun oldu. Müzik kariyerinin temellerini üniversite yıllarında atmaya başladı. Azerice Öğretmeninin üniversitenin ilk yıllarında sesini beğenmesi ve onu Azerbaycan Meclis Başkanı ile tanıştırması ile hayatı bir anda değişmeye başladı ve devlet müzik korusuna dahil oldu. Ancak çok uzun sürmedi. Babasının desteği ile kısa sürede müzik piyasasına giriş yaptı.

Amatör şarkılarını seslendirmeden önce herhangi bir şan eğitimi, konservatuar eğitimi almadı. Nahide Babaşlı 2018 yılında ülkesi Azerbaycan’da youtube kanalını açtı. İlk zamanlarda yüzünü gizleyerek video müzik kayıtlarını yayınladı. Sesine gelen olumlu yorumlar ve beğenilerden sonra bu kez videolarında kendi yüzünü göstermeye başladı. Döneme damgasını vuran ve müzik listelerinde ilk sırada yer alan 2014 yılında aramızdan ayrılan merhum müzisyen Muarat Göğebakan’ın seslendirdiği Ay Yüzlüm şarkısını yeniden yorumlayarak paylaşan Nahide Babaşlı hem ülkesi Azerbaycan’da hem de Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından izlendi ve en büyük çıkışını gerçekleştirdi. Nahide Babaşlı seslendirdiği cover şarkıları ve büyüleyen sesi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İlk müzik albümü “Seçmeler Bir” 2018 yılında müzik piyasasına sürüldü. 2019 yılında 2019 yılında ilk single albüm çalışması Benim Hikayem ile müzik piyasasına giriş yaptı. 2020 yılında bu kez Yaralı diskografisi ile sevenlerinin karşısına çıktı. 2022 yılında Silemem isimli yeni çalışması ile Bahadır Tatlıöz ile düet yaptı. Nahide Babaşlı ayrıca 47.si düzenlenen 2021 Panten Altın Kelebek Ödülleri’nde Azerbaycan’ın Parlayan Genç Yıldızları ödülüne layık görüldü.

Büyüleyici bir enerjiye sahip olan şarkıcı Nahide Babaşlı sesi ve yorumları kadar, duru güzelliği ve zarif sesi ile de sahneleri dolduran sanatçılar arasında yer almaktadır. Kendisini duygusal ve paylaşımcı biri olarak tanımlayan genç müzisyen, gülmek, eğlenmek ve şakalaşmak gibi samimi kavramları bir arada yaşayan bir kişiliğe sahiptir. Stüdyoda şarkılarını seslendirirken tüm ışıkları kapatarak kayıt aldığını belirtmiştir.

Azeri sanatçı Nahide Babaşlı, 2020 yılında youtube fenomenleri Ali Biçim ve Mesut Can Tomay ile söz müziği kendisine ait olan Mektup isimli şarkısı ile bir video klip yayınladı. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında yayınlanan bu video müzik klibinde Azerbaycan Şehit Ailelerine destek verildi. Nahide Babaşlı günümüzde yaşamını ülkesi Azerbaycan’da sürdürmektedir. Türkiye’ye ise sık sık seyahatlerde bulunmaktadır.

Nahide Babaşlı boy kilo ve hangi burç?
Nahide Babaşlı boyu 1.68 cm kilosu 53 kg ve burcu Başak.

Nahide Babaşlı sevgilisi?
Nahide Babaşlı sevgilisi, aşk hayatı, evli mi, bu bilgiler internet kaynaklarında yer almamaktadır.

Nahide Babaşlı albümleri
Nahide Babaşlı şarkıları ve albümleri aşağıda yer almaktadır.

2022 Silemem Nahide Babaşlı Bahadır Tatlıöz -Düet
2020 Yaralı
2019 Benim Hikayem (Single)
2018 Seçmeler Bir

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir