hamilelik-testi-karartma-islemi-kadinlar-kulubu

Hamilelik Testi Karartma Nasıl Yapılır? – Kadınlar Kulübü

Hamilelik testleri nasıl çalışır?

Hamilelik testleri, hamile olup olmadığınızı öğrenmenin kolay ve doğru bir yoludur. Hamilelik testi kitine idrarınızı yapmanız ve bir miktar beklemeniz yeterli olacaktır. Hamilelik test kitleri ucuzdurlar ve eczane ve markette bulunurlar.

Hamilelik testleri, onları doğru kullandığınızda süper doğrudur. Eczanede yaptırdığınız hamilelik testleri 100 denemeden 99’unu işe yarıyor. Bir doktorun ofisinde alacağınız bir idrar hamilelik testi kadar doğrudurlar.

hamile-miyim-kadinlar-kulubu
hamile-miyim

Hamilelik testleri, insan koryonik gonadotropin (HCG) adı verilen bir hormon için idrarınızı (çişinizi) kontrol ederek çalışır. Vücudunuz bu hormonu yalnızca hamileyseniz üretir. HCG, döllenmiş bir yumurta rahminizin iç kısmına yapıştığında – hamilelik başladığında – salınır . Hamilelik testi sonuçlarınız pozitifse, hamilesiniz demektir. Negatiflerse, hamile değilsin demektir.

Hamilelik testleri, döneminizi zaten kaçırdıktan sonra aldığınızda en doğrudur.

Hamilelik testi, süresi dolmuşsa veya doğru şekilde kullanmazsanız daha az doğru olacaktır. Bu nedenle her zaman paketin üzerindeki son kullanma tarihini kontrol edin ve hamilelik testinizle birlikte gelen talimatları dikkatlice okuyun ve talimatlara harfiyen uyun.

gebelik-testi-karartma
gebelik-testi-karartma

Hamilelik Testi Karartma Ne Demektir, Nasıl Yapılır?

Hamilelik belirtilerini hissettiğiniz zaman hemen en yakın eczane veya marketten gebelik testi alıp, kitin kullanma klavuzunu iyice okuyarak talimatları harfiyen yerine getirin ve belirtilen süre boyunca bekleyin.

Gebelik kiti testinizi bekledikten sora karartma yani çift çizgi olup olmadığına bakın. hamilelik testi kitinde çift ince çizgi var ise gözünüz aydın hamilesiniz. 😀

Karartmada tek çizgi olduğuna emin iseniz malesef hamile değilsiniz demektir.

bozuk-gebelik-test-ornekleri
bozuk-gebelik-test-ornekleri

Ne kadar sürede hamilelik testi yapabilirim?
Adetiniz geciktikten sonra herhangi bir zamanda hamilelik testi yapabilirsiniz – bu, en iyi çalıştıkları zamandır. Adetinizi kaçırırsanız veya hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız, mümkün olan en kısa sürede hamilelik testi yaptırmanız iyi bir fikirdir.

Daha önce sen sensin hamile biliyorum, er size hakkında düşünmeye başlar seçenekleri ve sağlıklı kalmak için gereken bakım varsa al.

Birçok hamilelik testi, adet gecikmesinden birkaç gün önce işe yaradığını söyler, ancak sonuçlar genellikle o zaman daha az doğrudur. Hamilelik testinin ne zaman yapılacağını ve ne kadar doğru olacağını öğrenmek için hamilelik testinizin üzerindeki etiketi okuyun.

Bazen hamilelik testi, korunmasız cinsel ilişkiden 10 gün sonra idrarınızda hamilelik hormonlarını bulabilir. Ancak bu sonuçlar süper güvenilir değildir ve yanlış pozitif veya yanlış negatif test sonucu alabilirsiniz.

Adetleriniz çok düzensizse veya bir nedenden dolayı hiç adet görmüyorsanız, doğru sonuçlar için en iyi seçeneğiniz seksten 3 hafta sonra hamilelik testi yaptırmaktır.

kadin-olmak
kadin-olmak

Hamilelik testi nereden alabilirim?
Yerel eczanenizden, eczanenizden ve bazı marketlerden  hamilelik testi satın alabilirsiniz. Hamilelik testleri genellikle ucuzdur  Bazen belirli sağlık merkezlerinde ücretsiz gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Ayrıca hemşirenizden veya doktorunuzdan, toplum kliniğinden veya yerel Planlı Ebeveynlik Sağlık Merkezinden hamilelik testi yaptırabilirsiniz . Çoğu sağlık merkezi, mağazalardan satın alabileceğiniz aynı idrar gebelik testlerini kullanır. Bazen hamileliği test etmek için bir kan testi kullanırlar, ancak bu genellikle yalnızca özel koşullar altında olur.

Hamilelik testim pozitif çıkarsa ne yapmalıyım?
Adetiniz geciktikten sonra hamilelik testi yaptırırsanız ve sonuç pozitifse, bu hamilesiniz demektir. İsterseniz emin olmak için her zaman başka bir test yapabilirsiniz.

Takip testi yaptırmak için bir hemşire veya doktora, aile planlaması kliniğine veya yerel Planlı Ebeveynlik Sağlık Merkezine gitmek isteyebilirsiniz .

bozuk-hamilelik-test-ornekleri-nasil-olur
bozuk-hamilelik-test-ornekleri-nasil-olur
gebelik-ultrason
gebelik-ultrason
İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir