babama-cep-telefonu-aldirma-yontemleri

Babama Cep Telefonu Aldırma Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cep telefonlarına ilgi son zamanlar inanılmaz derecede arttı.  Gelişme çağındaki çocuklar ailelerine cep telefonu aldırmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor.

 babam-bana-telefon-almiyor
babam-bana-telefon-almiyor

Öncelikle ailenizin sizlere neden telefon almadığını kendinizce bir düşünün ve bir empati kurun. Kendinizi onların yerine koyun ve bir düşünün. Size neden bir cep telefonu alsın?

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte uygulamalar da bir hayli çoğaldı. Sosyal medya kullanıcıları birçok birbirinden farklı uygulamaları kullanmakta. Aileler ise çocuklarını teknoloji ve sosyal medyadan olabildiğince uzak tutmaya çalışıyor. Özellikle 3 yaşından küçük çocukların konuşmasında önemli faktör olan cep telefonları beyin hücrelerini olumsuz yönde etkilediği bilim insanlarınca kanıtlandı.

babama-telefon-aldirmak-icin-bahaneler
babama-telefon-aldirmak-icin-bahaneler

3 yaşından küçük çocukların telefonla oynaması (video izlemesi) konuşma kabiliyetini geciktirdiği kanıtlandı.

Gelişme çağındaki çocukların ailelerine cep telefonu aldırmak için google da araştırma yaptı gözlemleniyor.

  • Babaya/anneye nasıl cep telefonu aldırabilirim
  • Aileme cep telefonu aldırma bahaneleri
  • Babaya Cep Telefonu Aldırma Taktikleri

gibi araştırmalar yaptığı gözlemleniyor.

İşte Severek Okuyacağınız En Etkili Cep Telefonu Aldırma Taktikleri

Doğum günleri hediye konusunda en güzel zamanlardan bir tanesidir. Doğum gününüz yaklaşırken ailenize doğum günü hediyesi olarak cep telefonu istediğinizi onlara hissettirebilirsiniz. Bu sayede doğum gününüzde istediğiniz bir marka yada model olmasa da güzel bir cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Anne ve babalar için çocuklarının cep telefonuna sahip olması demek, çocuklarının derslerinden geri kalacak korkusu ve düşüncesine sahip olması demektir. Ailenize cep telefonu aldırmak istiyorsanız ilk başta derslerinizde hiç bir problem olmayacağını, derslerde ki başarınızın devam edeceğini ailenize hissettirmeniz gerekmektedir.

Özellikle sömestr tatilleri ve yaz tatilleri döneminde okul sonlarında alacağınız karne ve karnedeki güzel notların bulunması ailenizin size cep telefonu alması konusunda çok ikna edici olabilir. Derslerinize çok çalışıp, güzel bir karne getirerek ve karne dönemine kadar ara sıra cep telefonu isteğinizi onlara bahsederek cep telefonuna sahip olabilirsiniz.

Doğum gününüzü bekleyecek yada karne dönemini bekleyecek bir vaktiniz yoksa en kısa yol cep telefonu isteğinizi direkt olarak ailenizle paylaşmaktır. Anne yada babanızla 10 dakika konuşmak istediğinizi söyleyin. Bu süre boyunca cep telefonu isteğinizi onlara söyleyin. Eğer cep telefonu alırsanız cep telefonunu dikkatli bir şekilde kullanacağınızı, hiç bir zarar vermeyeceğiniz, derslerinizi etkilemeyeceğini ve ihtiyacınız olduğu sürece internette zaman geçireceğinizi onlarla paylaşın. Eğer olumsuz bir yanıt alırsanız hemen sinirlenip tavır yapmayın, onlara düşünmeleri için zaman tanıyın ve belli bir süre sonra tekrar hatırlatın.

Eğer eski tuşlu bir cep telefonuna sahipseniz ve akıllı bir cep telefonuna sahip olmak istiyorsanız, ailenizi akıllı telefonun güzel yanlarından bahsedebilirsiniz. İnternet özelliği, kamera özelliği gibi ayrıntılı bilgi verirseniz cep telefonu konusunda onları ikna edebilirsiniz.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir