Yalancı Doğum Sancıları Ne Zaman Başlar?

Yalancı Doğum Sancıları Ne Zaman Başlar ? Kaçıncı haftadan sonra dikkat edilmelidir? gibi sorular sıklıkla araştırılan konulardan biri oluyor.

Hamilelik dönemi hassas bir dönemdir. Dikkat edilmediği düre zarfında olumsuz etkiler doğurabilir. Anne adayları en çok da doğum sancılarından korkmaktadır. Zaman zaman yalancı doğum sancıları tutmaktadır. Bu sancılar hakkında detayları sizlere açıklamak için buradayız. Bazı bireylerde görülen bazı bireylerde görülmeyen bir durumdur.

Hamile kadınların bilmek istediği sorulardan biri de yalancı doğum sancılarının ne zaman başlayacağıdır. Oluyor. Hamilelik sırasında kadınların başına gelebilecek en büyük sorunlardan biri yalancı doğum sancılarıdır. Aşırı panik ve aynı zamanda yoğun bir acı atmosferi yarattı. Bu durum gerçek doğum sancılarına çok benzer ve genellikle 24. haftada başlar. Ancak bu durum bebeğin gelişimine göre değişiklik gösterebilir. Böyle bir durum başınıza geldiğinde öncelikle sakin kalmalı ve o an imkanınız varsa doktorunuzla telefonda konuşmalısınız.

Bir uzman mevcut durumunuzu belirlemek için sorular soracak ve buna göre size rehberlik edecektir. Psödokontraksiyonlar rahmin üst kısmında başlar ve karnın ön kısmında yoğunlaşır. Bu kasılmalar, doğuma hazırlanırken vücut tarafından sağlanan yapay ağrılardan oluşur.

Gerçek doğum sancısı ise genellikle sırt kısmından başlayarak karın kısmına gelmektedir. Bu şekilde kendiniz de durum tespiti yapabilirsiniz. Ancak yalancı olduğunu düşündüğünüz sancılar çok uzun sürer ve geçmezse en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizde fayda olacaktır.

 

Yalancı doğum sancıları ne kadar sürer ?
Yalancı doğum sancısı ne kadar sürer? Konusu hamilelerin bilmek istedikleri konulardandır. Bu sancı türünün ne yazık ki tam bir düzeni yoktur. Çevresel faktörler ve genetiğe bağlı olarak 1 saat sürebilir. Ya da gün boyu belli aralıklarla kasılma ve sancı şeklinde kendisini gösterebilmektedir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir