Saldırıya Uğramış Bir Facebook Hesabı Nasıl Anında Kurtarılır? (Kesin Çözüm)

Saldırıya uğramış bir Facebook hesabını kurtarmak, özellikle kullanıcı çok deneyimsiz ve teknolojiden anlayan biri değilse çok zahmetli olabilir. Facebook hesabınızı bir bilgisayar korsanına kaptırmak, nasıl kurtaracağınızı bilmiyorsanız çok sinir bozucu olabilir. Bu yazıda , hacklenen Facebook hesabınızı nasıl anında geri alacağınızı sizinle paylaşacağım .

İnsanların Facebook hesaplarını cehalet nedeniyle facebook topluluğundaki çevrimiçi bilgisayar korsanlarına kaptırmalarının birkaç yolu vardır. Bilgisayar korsanları tarafından kullanılan en yaygın yöntem, sizi, Giriş bilgilerinizi çalma eğilimi olan bir kimlik avı sitesine götürecek olan yemli bağlantılarına tıklamanız için sizi kandırdıkları kimlik avı bağlantı yöntemidir.
Pek çok insan, arama motorlarına, saldırıya uğramış bir facebook hesabı nasıl hemen kurtarılır, saldırıya uğramış bir facebook hesabı nasıl kurtarılır ve benzeri sorularla dolup taşıyor. okuyucularımız için mükemmel bir çözüm sunmaya karar verdik.

Saldırıya Uğramış Bir Facebook Hesabı Nasıl Hemen Kurtarılır

Aşağıya bırakacağımız tüm İpuçları, bilgisayar korsanının hesabınıza nasıl erişmeyi başardığına bakılmaksızın herkes için çalışır. Bunları dikkatlice takip ettiğinizden emin olun.

E- postanız veya telefon numaranız aracılığıyla saldırıya uğrayan facebook hesabınızı kurtarmanın yalnızca iki yöntemi vardır .

Telefon Numarası ile Hacklenmiş Facebook Hesabı Nasıl Kurtarılır

Hesabınızın saldırıya uğradığını bildirmek için Facebook Güvenliği İhlal Edilen Hesap Rapor Sayfasını ziyaret edin .
Ekranda size iki seçenek sunulacak, hesabı silmek mi yoksa geri almak mı istediğinizi seçmelisiniz.
Hesabın Kullanıcı Adını girin. Kullanıcı adı mevcut değilse, hacklenen Facebook hesabının e-posta adresi ve telefon numarası da kullanılabilir.
Facebook, girdiğiniz telefon numarasının bulunduğu hesabı bulmak için veritabanını inceler. Hesap arandığında, hatırladığınız herhangi bir veya son şifreyi yazmanız istenecektir.
Hatırlayabileceğiniz son şifreyi yazdıktan sonra, hesap şifrenizi sıfırlamak için bağlantıyı nasıl almak istediğinizi seçmeniz istenecektir. mevcut tüm seçenekleri atlayın ve bunlara artık erişiminiz yok mu? üzerine dokunun.
Parolanızı sıfırlamak istediğiniz yeni e-postayı nasıl eklemeniz gerektiğine ilişkin kılavuzları içeren yeni bir iletişim kutusu görünecektir.
Bağlantı sağlanan e-postaya gönderilecektir. Bağlantıyı aldıktan sonra, parolayı daha güçlü bir parolayla sıfırladığınızdan emin olun.

Hesabınızı Hackerlardan Nasıl Koruyabilirsiniz?

Facebook hesabınızın saldırıya uğramasını önlemenin en iyi yolu iki faktörlü kimlik doğrulama kullanmaktır. iki faktörlü kimlik doğrulama, yeni bir cihazdan giriş yapmak istediğinizde ve birisi başka bir cihazdan hesabınıza erişmeye çalıştığında, Facebook’un size giriş yapmanız için bir kod göndereceği bir işlemdir, kişi zaten şifrenize sahip olsa bile yapabilir’ Facebook tarafından telefon numaranıza kimlik doğrulama kodu gönderilmeden giriş yapamazsınız.
İki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanmanın tek Dezavantajı, hesabın güvenliğini sağlamak için kullanılan telefon numarasını veya kimlik doğrulama uygulamasını kaybettiğinizde hesabın sahibi olarak sizin bile giriş yapamamanızdır. Facebook, yalnızca ülkenizde ve ötesinde genel olarak kabul edilebilir bir yasal Kimlik gönderdiğinizde size erişim sağlayabilir.
facebook’ta 2 faktörlü kimlik doğrulama nasıl etkinleştirilir

MenüFacebook hesabınızın sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın .

Ayarlar’a tıklayın.
Güvenlik ve girişe tıklayın.
İki faktörlü kimlik doğrulamaya tıklayın
Tercih ettiğiniz kimlik doğrulama yöntemini seçin.
Ayarlama işlemini tamamlayın.
facebook’ta, bilgisayar korsanlarından gelen kimlik avı bağlantılarına tıklamadığınızdan emin olun, her zaman kolayca tahmin edilemeyecek güçlü bir şifre kombinasyonu kullanın. Şifrenizi kimseye açıklamadığınızdan emin olun. Yukarıdaki talimatlara uymak, hesabınızın tüm yıl boyunca güvende olduğunu görecektir.

İçeriği Beğendiniz Mi?
Teşekkür Ederiz

You might also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir